Brama i ogrodzenie domu decydują o naszym bezpieczeństwie i wygodzie. Są również ważnymi elementami architektonicznymi, które dominują w otoczeniu domu. Wybierając odpowiednią bramę, warto się kierować przede wszystkim względami praktycznymi, choć estetyka również ma swoje znaczenie.

 

Bramy, ze względu na swoją konstrukcję, dzielą się na dwa główne rodzaje: przesuwne i skrzydłowe. Jeśli dysponujemy ograniczonym miejscem na podjeździe, warto rozważyć zakup bramy przesuwnej, która zajmuje znacznie mniej miejsca. Mogą być one przesuwane manualnie lub mechanicznie. Coraz bardziej popularne są mechanizmy sterowane zdalnie.

 

Przy wyborze bramy skrzydłowej należy dokładnie sprawdzić jej wymiar w stosunku do zakładanego miejsca montażu. Również i w tym przypadku możemy kupić tańsze konstrukcje otwierane ręcznie lub droższe bramy, które można otwierać za pomocą mechanizmów wspomagających.

Wiele modeli bram – zarówno przesuwnych, jak i skrzydłowych – stanowi integralną całość z ogrodzeniem. Warto więc się dowiedzieć, czy producent naszego ogrodzenia oferuje w sprzedaży również i bramy.

Źródło: Stylsc