Dzisiaj od osiedla mieszkaniowego wymagamy znacznie więcej niż przed kilkoma laty. Przede wszystkim stawiamy na estetykę i funkcjonalność, dlatego na ogół decydujemy się na osiedla, które dobrze się prezentują, mają plac zabaw dla dzieci oraz inne udogodnienia, z jakich można skorzystać. Warto zatem zainteresować się wyglądem okolicy, zanim zdecydujemy się na zakup własnego mieszkania.

Deweloperzy proponują dzisiaj nie tylko komfortowe układy i rozkłady mieszkań, ciekawe rozwiązania architektoniczne i elewacje, jakie zachwycają swoją estetyką, ale także atrakcyjne osiedla. Można na nich znaleźć tereny zielone, place zabaw, a nawet siłownie na świeżym powietrzu, wszystko zależy od tego, jaką ofertę akurat przeglądamy. Oprócz tego najczęściej w nowym budownictwie mamy do czynienia z osiedlami zamkniętymi czy strzeżonymi, więc można mieć pewność, że rodzina jest bezpieczna. Warto więc zastanowić się nad takimi rozwiązaniami, jakie sprawią, że w okolicy będzie nam się dobrze mieszkać.

 

Jeśli decydujemy się na nowe mieszkanie, warto wybrać takie miejsce, gdzie osiedle rzeczywiście jest już w pełni wykończone, układanie kostki brukowej zostało zakończone, mamy nasadzenia i ogrodzenie zgodne z projektem. Jeśli jakiegoś elementu brakuje, to być może już go nie zobaczymy, dlatego zamknięta budowa i wykończenie osiedla to najlepszy wybór w każdej sytuacji. Okolica osiedla ma duże znaczenie dla komfortu mieszkania, więc koniecznie warto zwrócić uwagę na ten aspekt, przy wyborze swojego wymarzonego mieszkania.